Par JANOME

"JANOME" eksportē savu produkciju uz vairāk nekā 100 pasaules valstīm. Uzņēmums lepojas ar to, ka uz doto momentu ir fabrika Nr.1 pasaulē (neskaitot lietās taisnšuves šujmašīnas, kuras lielāko daļu tiek ražotas Ķīnā un Indijā)

Japānas uzņēmums JANOME tika dibināts 1921.gada 16.oktobrī .

Japāņu valodā vārds Janome (izrunā Ja-NO-me) nozīmē "čūskas acs". Uzņēmums savu vārdu ieguva pagājušā gadsimta 20gadu sākumā, kad tās dibinātājs-japāņu šūšanas rūpniecības pirmatklājējs- Yosaku Ose, līdz tam lietotās atspoles sistēmas vietā uzsāka lietot apaļo 15 klases spolītes sistēmu. Pēc japāņu domām apaļā spolīte līdzinājās čūskas acij. Pateicoties ieviestajam jauninājumam uzņēmums nopelnīja savu vārdu, un kopš tā brīža Janome vienmēr ir bijis līderis šujmašīnu ražošanas nozarē. Uzņēmuma vadība atrodas Tokijā. Osakā un Yamanašī(Yamanashi). Janome pieder 7 meitas uzņēmumi Japānā. Šujmašīnu ražošana notiek rūpnīcās Japānā, Taivānā un Taizemē. Uzņēmumam ir arī pašam savs izpētes un attīstības centrs (R&D Center), kas kalpo par pamatu visām uzņēmuma stratēģiskajām izstrādēm. JANOME arī pieder 8 tirdzniecības filiāles; ASV - 2, Kanādā, Austrālijā, Holandē, Jaunzēlandē un Čīlē. Uzņēmuma mērķtiecīgā rīcība ir ļāvusi tai kļūt par pasaules līderi augstas precizitātes robotu ražošanā. Patreiz uzņēmumā strādā 3200 cilvēku.

Kāpēc JANOME šujmašīnas ir tik populāras?

JANOME rūpnīcas izmanto visus labākos pēdējos sasniegumus šujmašīnu ražošanā. Produkcija atbilst ISO 9014 kvalitātes standartam. JANOME pats izstrādā un ražo augstas kvalitātes šujmašīnas aksesuārus un komplektējošās detaļas. Visu iepriekšminēto iemeslu dēļ JANOME šujmašīnas izceļas ar augstu kvalitāti un vienkāršu lietošanu . Uzņēmums ražo vairāk nekā 280 dažādus šujmašīnu modeļus, gan rūpnieciskos gan mājsaimniecībā lietojamos mini-modeļus.
Gan iesācējs, gan profesionālis pratīs novērtēt JANOME šujmašīnas. 1979. gadā JANOME tehnologi iepazīstināja pasauli ar pirmo programmējamo, kompjuterizēto šujmašīnu - MEMORY CRAFT 7. Šodien, MEMORY CRAFT kompjuterizētās šujmašīnas izceļas pārējo šujmašīnu vidū ar lietošanas ērtumu un dūrienu precizitāti. Patreiz JANOME ir līderis kompjuterizēto šujmašīnu ražošanā pasaulē.
Daudzas pazīstami Eiropas uzņēmumi, tādi kā PFAFF, HUSQUARNA, QUELLE sērija PRIVILEGE ražo savas šujmašīnas JANOME fabrikās.

Janome America Inc.
www.janome.com
Dibināta: 1960.gada 1.septembrī

1960.gadā JANOME iegādājās amerikāņu uzņēmumu "New Home" un zīmolu "New Home". Šis uzņēmums, kurš darbojās kopš 1867.gada, ir nesis rindu novatorisku ideju, kuras tiek izmantotas mājsaimniecību šujmašīnu ražošanā, līdz pat mūsdienām. Piemēram, "New England" un "Home Shuttle" bija paša populārākās šujmašīnas 20 gadus.1882. gadā uzņēmums sevi nodēvēja par "New Home" , kura nosaukumu veidoja abu slaveno šujmašīnu marku pirmie vārdi.

Tāpat kā daudzi citi slaveni japāņu uzņēmumi, kuri izmantoja pašus labākos pasaules sasniegumus savas produkcijas ražošanā, JANOME veiksmīgi apguva amerikāņu bagāto pieredzi savai turpmākai attīstībai.

Janome Sewing Machine Co., (Canada) Ltd.
Dibināta: 1977. novembrī

Uzņēmums "Janome Sewing Machine Co., (Canada) Ltd." tika dibināts 1977. gadā, ar mērķi paplašināt savu darbību visā Amerikas teritorijā, ieskaitot franču valodā runājošo Kvebeku (Quebec). Uzņēmuma birojs atrodas Toronto, bet tā divas filiāles Vankuverā (Vancouver)un Monreālā (Montreal).

Janome U.K. Ltd.
www.janome.co.uk
Dibināts: 1968.gada 1.oktobrī

Šis angļu uzņēmums tika dibināts 1968.gada oktobrī ar nosaukumu "New Home Sewing Machine Co Ltd.".1990.gadā, iestājoties JANOME grupā, uzņēmums nomainīja savu nosaukumu pret "Janome UK Ltd.". JANOME piedāvā plašu šujmašīnu modeļu klāstu vairāk nekā 500 mazumtirdzniecības veikalos visā Lielbritānijā. JANOME uzņēmums ir slavens ar savu apmācības centru Stokportā (Stockport), kur piedāvā dažādus šūšanas kursus un nodrošina saviem pircējiem pilnu servisu un atbalstu.


Janome Nederland B.V.
www.janome.nl
Dibināts: 2002.gadā

"Janome Nederland B.V."pārstāvniecība tika dibināta 2002. gadā ar mērķi pārstāvēt JANOME zīmolu Nīderlandes, Beļģijas un Vācijas tirgos. Uzņēmums atrodas Hofdorpā (Hoofddorp), netālu no Amsterdamas.


Janome Sewing Machine Co., (Aust) Pty. Ltd.
www.janome.com.au
Dibināts: 1969.gada 1.decembrī.

Pēdējos trīs gadu desmitus ""Janome Sewing Machine Co., (Aust.) Pty. Ltd." parāda stabilu pieaugumu un patreiz ir līderis mājsaimniecību šujmašīnu pārdošanā Austrālijā. JANOME šujmašīnu daļa tirgū ir vairāk nekā 50%. Uzņēmuma vadība atrodas Melburnā (Melbourne). Bez tam ir arī 5 filiāles: Sidnejā (Sydney), Brisbene (Brisbane), Adelaidā (Adelaide), un Persā (Perth). Uzņēmums darbojas arī Jaunzēlandes teritorijā.


Izpētes un attīstības centrs

1964.gadā Tokijā tika nodibināts pirmais kompleksais šujmašīnu zinātniskais izpētes centrs. No tā brīža, tika izstrādāti daudzi labākie šujmašīnu modeļi, ieskaitot pašus jaunākos ar kompjuterizēto vadību.


Tokyo Factory
www.janome.co.jp

1936.gadā Kogani pilsētā (Koganei) un Tokijā (Tokyo) tika izveidotas fabrikas šujmašīnu masveida ražošanai. Jaunu fabriku atvēršana citās valstīs atļāva abas fabrikas apvienot. Tika izveidota viena fabrika Tokijā. Šajā fabrikā tiek ražoti HighTech klases produkti - roboti, kā arī top klases šujmašīnas, tādas kā Janome MC 100000 (kompjuterizēta šujmašīna ar izšūšanas funkcijām).

Par produkcijas augsto kvalitāti liecina starptautiskie kvalitātes sertifikāti ISO 14001un ISO 9002.


Taiwan Janome Sewing Machine Co., Ltd.
Dibināts: 1969.gada martā

1969.gadā Taivānā, tika izveidota fabrika "Taiwan Janome Sewing Machine Co., Ltd.", kura līdz šim brīdim ir pati lielākā mājsaimniecības šujmašīnu ražotāja pasaulē.

Par produkcijas augsto kvalitāti liecina starptautiskie kvalitātes sertifikāti ISO 14001 un ISO 9002.


Thai Janome Co., Ltd.
Dibināts: 1988.gada martā

1988.gadā Taizemē tika nodibināta otra šujmašīnu fabrika.

Par produkcijas augsto kvalitāti liecina starptautiskie kvalitātes sertifikāti ISO 9002